Wielki Koncert Karnawałowy Wyróżniony

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo
  • Bilety:39 zł

 

 

Z powodu ogłoszonej na 15 i 16 lutego żałoby narodowej Wielki Koncert Karnawałowy (15 lutego) zostaje przeniesiony na 5 marca (wtorek), godzina 19. Zakupione bilety zachowują ważność. W przypadku rezygnacji z udziału w koncercie bilety zwracać można: w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Klienci którzy zakupili bilety online i oczekują zwrotu prosimy o przesłanie swoich danych (np. numer biletu, transakcji, dane na jakie został zakupiony) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Arie operowe, operetkowe, utwory musicalowe, szlagiery międzywojenne, a także popularne piosenki proponujemy na Walentynki. W miłosnym repertuarze zaprezentuje się Orkiestra Kameralna Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu wraz z solistami.
Za pulpitem dyrygenta stanie Tadeusz Żmijewski, z wykształcenia skrzypek i dyrygent, absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej. Od 15 lat jest dyrygentem i dyrektorem Poznańskiej Orkiestry Symfonicznej „Le Quattro Stagioni”. Współpracował między innymi z takimi artystami jak: Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Wiesław Ochman, Grażyna Brodzińska, Krystyna Prońko, Grzegorz Turnau. Z zespołem Dżem nagrał płytę „Dżem Symfonicznie” za którą w 2014 roku otrzymał „Złotą Płytę”.
Do koncertu dyrygent zaprosił sopranistkę Lucynę Białas, która na co dzień współpracuje z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. W roku 2009 z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim. Współpracowała m. in. z: Młodzieżową Orkiestrą Radia PIK w Bydgoszczy, Kwartetem Pomorskim, El-Jazz Big Band w Bydgoszczy, Capellą Bydgostiensis. Debiutowała w roku 2007 na deskach Opery Nova w Bydgoszczy w roli Papageny w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta. Jest członkinią zespołu muzyki dawnej „Laboratoire de la Musique”.
Solistce towarzyszyć będzie Dariusz Pietrzykowski – tenor liryczny. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, którą ukończył z wyróżnieniem w 1995 roku. Doskonalił się na kursach mistrzowskich Fedory Barbieri. Jeszcze w czasie studiów wokalnych wystąpił na scenie Opery Nova w Bydgoszczy w drobnych partiach Gustawa w „Krainie uśmiechu” Lehara i Ponga w „Turandot” Pucciniego. Od sezonu 2000/01 jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. Gościnnie występuje także w operach w Szczecinie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Bierze udział w licznych tournées polskich teatrów operowych. Występował w Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Luksemburgu i Szwajcarii.
Koncert poprowadzi, ale też zaśpiewa tenor Tomasz Raczkiewicz. Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Od 1996 roku jest solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu, na deskach którego zadebiutował partią Fiodora w operze „Borys Godunow” M. Musorgskiego. W roku 1998 zadebiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w przedstawieniu „Raj Utracony” Krzysztofa Pendereckiego. W roku 2000 zaśpiewał partię tytułową w polskiej prapremierze opery „Akhnaten” P. Glassa w Teatrze Wielkim w Łodzi. Jako solista Opery poznańskiej brał udział w licznych tournées zagranicznych, w ramach których uczestniczył m. in. w premierze „Salome” R. Straussa w Théâtre Municipal w Luksemburgu i spektaklu „Galina” M. Landowskiego w Hanowerze podczas światowej wystawy Expo 2000.
Na koncert pełen pięknych utworów o miłości zapraszamy 5 marca na godzinę 19 do Centrum Kultury w Przeźmierowie. Bilety w cenie 39 zł dostępne są w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

Log in

fb iconLog in with Facebook