Kino Zielone Oko: "Kler"

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego w Kinie Zielone Oko.
Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.
źródło: www.filmweb.pl
Bilety w cenie 15 zł dostępne w siedzibie GOK „SEZAM” w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15), w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20) i w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20 oraz przed seansem). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.