Lusowskie Spotkania Muzyczne - koncert 115 Wyróżniony

• Miejsce: kościół w Lusowie
  • Bilety:wstęp wolny

Najpiękniejsze utwory polskich kompozytorów usłyszymy w pierwszą niedzielę lipca w lusowskim kościele w ramach cyklu Lusowskie Spotkania Muzyczne. Wystąpi Orkiestra Akademicka Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją dr. Mateusza MJ Sibilskiego. Orkiestra zaprezentuje utwory polskich twórców ostatniego wieku i współczesnych. Repertuar został przygotowany specjalnie na okoliczność 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.
Początki Orkiestry sięgają roku 2012. Wtedy jednak była ona bardziej zespołem projektowym, który pracował w różnych składach i pod wieloma dyrekcjami. W październiku 2017 roku dyrektor Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu powierzył stworzenie stałego składu instrumentalnego Mateuszowi Sibilskiemu. Ten doświadczony dyrygent, który może pochwalić się prowadzeniem m. in. Poznańskiego Chóru Kameralnego Fermata oraz pracą na uczelniach muzycznych w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Bydgoszczy stworzył 15 osobową orkiestrę smyczkową. Główną estradą zespołu jest scena Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Nadarza się więc niezwykła okazja by usłyszeć orkiestrę u nas, w lusowskiej świątyni 1 lipca o godz. 13 w koncercie zatytułowanym „Najpiękniejsza jest Muzyka Polska”. Już dziś zapraszamy na to wydarzenie. Wstęp wolny.