Baśń Śpiąca Królewna

Barokowa bajka baletowa, "Śpiąca Królewna" w adaptacji Artystów Teatru Wielkiego to opowieść tańcem i pantomimą bajki Charlesa Perraulta pod tym samym tytułem. Z okazji Dnia Dziecka bilet na ten spektakl kosztuje jedynie 15 zł.

Libretto zostało oparte o oryginalną bajkę, jednak na potrzeby sceniczne zostało częściowo zmienione i tak uplastycznione aby wyraźniej pokazać odbiorcy taniec epoki baroku. I tak mamy oryginalne choreografie mistrzów baroku francuskiego, tańce balowe epoki Ludwika XIV a także pantomimę w tle z muzyką z tamtego okresu.

Zarówno stroje jak i gesty są typowe dla epoki Króla Słońce, a zatem bajka poprzez adaptacje Corona Florum staje się bardziej tu i teraz, w świecie dworu i wszechobecnego ceremoniału i etykiety.

Zarówno role solowe jak i obecność powracającego słońca i księżyca są typowy dla epoki baroku motywem przemijania, które znajdowało swój wyraz w filozofii epoki.

Bajka jest tak skonsturowana że jej odbiorcą może być zarówno małe dziecko jak i osoba dorosła. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Wielka uczta dla oka i uszu to baletowy spektakl - "Śpiąca Królewna", który zobaczymy w Centrum Kultury Przeźmierowo w środę, 30 maja o godz. 18. Bilety w cenie 15 zł można kupować w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.