Enea Spring Break On Tour

• Bilety: Wstęp wolny

Około 5000 osób uczestniczyło w najważniejszym polskim festiwalu showcase’owym: Enea Spring Break, który odbył się w Poznaniu od 19 do 21 kwietnia. Przez 3 dni w kilkunastu miejscach miasta wystąpiło ponad 150 zespołów, solistów i DJ-ów reprezentujących najrozmaitsze gatunki. Dzięki wsparciu samorządu województwa wielkopolskiego i na zaproszenie GOK „SEZAM” namiastkę festiwalu zobaczymy także w naszej gminie. Podczas specjalnego koncertu Enea Spring Break on Tour w Centrum Kultury Przeźmierowo zagrają zespoły Smash, Molk i Pepe.

SMASH powstali w 2014 roku i właśnie wydali pierwszy długogrający album. Zawiera on 8 bogatych klimatycznie i energetycznie, rockowych kompozycji. Grupę wyróżniają melodyjne i stonowane wokale, mocne gitarowe riffy i pulsująca sekcja rytmiczna. Zespół świetnie czuje się na scenie, co udowodnił m. in. otwierając polskie koncerty belgijskiej grupy Triggerfinger podczas ich ostatniej trasy koncertowej.

Grupę MOLK założyli byli członkowie zespołu Lola Lynch – Marcin Skrzypczak i Łukasz Krzyszkowiak. Grają „taneczny electro-pop zmieszany z chłodnym r’n’b i nastrojowym indie”. Ich podstawowym założeniem było odejście od retro-rockowego rozbuchania przesterów na rzecz prostoty, subtelności i taneczności, doprawionej odrobiną skandynawskiego chłodu. Do nowopowstającej grupy dołączyła Olga Zając, skrzypaczka obdarzona ciekawym, delikatnym głosem. Skład domknął Konrad Szadkowski – basista, który w MOLK rozwija swoją miłość do elektronicznych brzmień.

Występujący jako PEPE. Piotrek Rajski to producent muzyczny pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego. Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat, dzięki czemu dziś w jego twórczości słyszalny jest szeroki zakres inspiracji. Ważnym momentem w jego karierze był utwór „Yoko”, w nagraniu którego wziął udział Patrick The Pan. Piosenka zwróciła uwagę wytwórni Filtrini, która zaproponowała mu wydanie epki. Materiał zatytułowany „Places Without Things” ukazał się w kwietniu 2016. Wśród artystów, z którymi współpracował PEPE. jest także Iza Lach: efektem ich współpracy jest utwór „Sukienka”. Obecnie artysta, którego muzykę można określić jako „lo-fi elektornikę w melancholijnej odsłonie”, przygotowuje nowe utwory, które ukażą się jeszcze w tym roku.

Gros zespołów, które zapraszane są na Enea Spring Break, to wschodzące gwiazdy sceny muzycznej. Na festiwalu w roli debiutantów grali m. in. Kortez, The Dumplings, Piotr Zioła, Krzysztof Zalewski, Bass Astral x Igo, Ted Nemeth czy Rosalie. Niewykluczone, że Molk, Smash i Pepe. wkrótce także będą wypełniać największe kluby. W Centrum Kultury Przeźmierowo zagrają 18 maja o godz. 19. Wstęp na ten koncert jest wolny!

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.