Pokaz filmu "Fatima. Orędzie wciąż aktualne"

• Bilety: Wstęp wolny

„Fatima. Orędzie wciąż aktualne” to tytuł filmu, który wyświetlony zostanie w Centrum Kultury Przeźmierowo. Wyreżyserowany przez krakowskiego reżysera Jarosława Mańkę dokument, wyróżniony został Nagrodą Specjalną na „XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana”.

Jak czytamy w jego opisie, autor przenosi widzów w różne zakamarki świata: z Polski pod Kreml, a potem do Brazylii, Włoch i Portugalii. Wielu występujących w filmie rozmówców odpowiada na pytania o przesłanie, które dla współczesnego świata niosą objawienia fatimskie. Jak twierdzi reżyser, celem filmu jest „rozpropagowanie orędzia fatimskiego”.

Zdaniem Kościoła katolickiego, zostało ono przekazane przez Matkę Boską trójce dzieci: Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz Łucji dos Santos między 13 maja a 13 października 1917. Wydarzenia zostały oficjalnie uznane jako objawienia prywatne, a w filmie występują m. in. biskupi, historycy i katoliccy publicyści.

Na specjalne, bezpłatne pokazy, zapraszamy w 101. rocznicę omawianych wydarzeń – w niedzielę, 13 maja o godz. 16 oraz dzień później, 14 maja o godz. 18 do Centrum Kultury Przeźmierowo.