Otwarcie Pałacu Jankowice z udziałem zespołów GOK "SEZAM"

• Data: 13
  • Miejsce: Pałac Jankowice
  • Bilety: Wstęp wolny

Grupa Teatralna Senioritki, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego "Modraki", Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne i Koło Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego wystąpią podczas otwarcia Pałacu Jankowice.

Kulturalny kalejdoskop w plenerze – taką oprawę ma mieć otwarcie Pałacu Jankowice, zaplanowane na niedzielę 13 maja.

Wiosenna aura zachęca do spędzenia tego dnia w otoczeniu pałacowego parku. Dla każdego gościa przygotowano różne formy aktywności – atrakcje obejmą i młodszych i starszych. Wyremontowany pałac ma bowiem stać się miejscem wspólnym – mieszkańców, i starszych i młodszych, społeczników, samorządowców, ludzi nauki, biznesu i kultury.
Uroczyste otwarcie rozpocznie plenerowa msza święta, którą odprawi ksiądz Krzysztof Borowicz, proboszcz parafii w Ceradzu Kościelnym. Po nabożeństwie i poświęceniu budynków, grupa Mażoretek wprowadzi wszystkich w drugą część oficjalnego otwarcia. Zaplanowano ją w sali koncertowej, gdzie po powitaniu gości, zagrają uczniowie działającej tutaj Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia.

W tym czasie w parku ruszy strefa atrakcji. Staną dmuchańce dla dzieci, rozpoczną się spacerowa gra terenowa, wycieczki dendrologiczne, zwiedzanie pałacu z historykiem, kąciki kreatywne, w których przygotowanie włączyły się – Fundacja Free Time, Uniwersytet Trzeciego Wieku i harcerki z lusowieckiej Drużyny „Gwiazda Północy”. Na majówce w plenerze nie może też zabraknąć dobrego jedzenia.

Otwarcie Pałacu Jankowice będzie okazją do pokazania bogactwa kulturalno-muzycznego gminy. Na scenie, jak w kalejdoskopie, zmieniać będą się wykonawcy i muzyka. W ludowe klimaty wprowadzą nas zespoły – Modraki i Lusowiacy, teatralne przeżycia zapewnią TeatRyle i Senioritki, a muzyczne – uczniowie i nauczyciele Samorządowej Szkoły Muzycznej, Koło Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego i Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Najmłodszych adeptów sztuki muzycznej będzie można posłuchać też w podcieniach pałacu, gdzie na otwartej scenie zagra każdy chętny uczeń.

W finale, już w ciemnościach, majówkowych gości czeka wyjątkowe wydarzenie. Na budynku pałacu rozbłyśnie Video Mapping. To specjalnie przygotowana, dynamiczna opowieść złożona z obrazów i dźwięku. Wrażenia zapewne będą niezapomniane.
Warto zarezerwować popołudnie i wieczór 13 maja. Zapraszamy – otwórz z nami Pałac Jankowice!
Agnieszka Maciejewska